Türkiye Finans´tan Prefabrik Konut Finansmanı

21.04.2010


Kullanımı giderek yaygınlaşan prefabrik konutların finansmanı için Türkiye Finans yeni bir finansman paketi oluşturdu. Prefabrik konut sahibi olmak isteyenler Türkiye Finans Prefabrik Konut Finansmanı paketinden yararlanarak uzun vadeli geri ödeme avantajı ile yeni bir ev sahibi olabilecek.Türkiye Finans, tıpkı konut finansmanı gibi prefabrik yapı sahibi olmak isteyenler için de özel bir finansman paketi geliştirdi. Türkiye’de ilk kez bir kredi paketi olarak Türkiye Finans tarafından hayata geçirilen “Prefabrik Konut Finansman Paketi” 48 ay vade imkanı ve 1.02’ye varan uygun kâr oranı ile tüketicilere sunuluyor. Türkiye Finans’ın yeni ürününden yararlanmak isteyenler arsa veya farklı bir gayrimenkul ipoteği karşılığında prefabrik yapıları için finansal destek alabilecek.
 
Kolay kurulumu ve kısa sürede tamamlanmasının yanı sıra depreme karşı güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan prefabrik yapıların kullanımı Türkiye’de de giderek yaygınlaşıyor. Ağırlıklı yazlık konut ve dağ evi olarak tercih edilen prefabrik yapıların sayısının önümüzdeki dönem 250 binden 350 bine yükselmesi ve ikamet amaçlı kullanımının yaygınlaşması bekleniyor.

Türkiye Finans, prefabrik yapıları tercih edenler için sunduğu avantajlı finansman paketi ile tüketicilerin konutlarına daha uygun şartlarda sahip olmaları için önemli bir fırsat sunacak.


Kaynak: Turkiyefinans.com.tr
Okunma Sayısı: 1116